Representative Honours

Representative Honours 2022

Queensland Representatives 2022

Queensland Opens Indoor team 2021/22 - Caitlain Burton

Queensland U21s Indoor team 2021/22 - Claudia Dohnt 

Queensland U18 Squad 2022 - Georgia Harris

Queensland U18 team 2022 - Sara Rogers (Coach), Amy Ryan (Assistant Coach)

Queensland U15 team 2022 - Tinesha Carey (Assistant Coach)

Queensland U15 Squad 2022 - Lara Pyle, Kara Bradley, Isobel McKeon, Paige Houlihan & Tinesha Carey (Assistant Coach)

Queensland U15 Indoor Squad 2021/22 - Kara Bradley, Cassandra White, Alexa Nyugen & Anastasia Long

Queensland U13 Indoor Squad 2021/22 - Josie Burgess, Matilda De Zilva & Isobel McKeon (shadow)

Representative Honours 2021

Australian Junior Squad 2021

Laney Smith


National Women's Futures Talent Squad

Kyra Livermore


Hockey Queensland Big Hockey Hit Out 2021 

Laney Belle-Smith, Natarlia Smith, Tinesha Carey, Tiara Dutta, Ella Schultz, Kyra Livermore, Keeley Walker, Sara Rogers, Sevella Agnew, Liv McArthur, Ella Brown, Amy Ryan (Assistant Coach), Triston Parker (Assistant Coach) & Angie Lambert (Coach)


Queensland Representatives 2021

Brisbane Blaze Squad - Natarlia Smith & Laney Smith 

Queensland U21 Team - Laney Belle Smith, Sevella Agnew, Keeley Walker, Kyra Livermore (shadow) & Ella Brown (shadow)

Queensland U21 Squad - Kyra Livermore, Laney Belle Smith, Sevella Agnew, Ella Brown, Ella Schultz, Jordyn Fuller & Keeley Walker

Queensland U18 Team - Sara Rogers (coach), Liv McArthur & Kyra Livermore

Queensland U18 Squad - Amelia Morgan, Kyra Livermore, Ashleigh Mckeon & Liv McArthur

Queensland U16 School Girls team - Georgia Harris

Queensland U15 Team - Amy Ryan (Coach) Tamiesha Elmes (Assistant Coach), Georgia Harris, Kara Bradley, Lara Pyle & Anastasia Long

Queensland U15 Squad - Georgia Harris, Alexa Nugyen, Kara Bradley, Lara Pyle & Anastastia Long

Queensland Country team - Tinesha Carey & Sara Rogers – Shadow

Queensland Masters - Janna Carcary (shadow), Ashlee Scougall (shadow), Julie Bennett, Megan Corfield, Lyn Hill & Teresa Kuss

Queensland U12 School Girls - Ruby Price & Josie Burgess

Queensland U13 team - Leela Christie, Ruby Price & Isobel McKeon (shadow)

Queensland U18 Indoor Squad - Sophie Pate

Queensland U13 Indoor Squad – Isobel McKeon & Kara Bradley


Brisbane representatives

Masters Brisbane 1 - Janna Carcary

Masters Brisbane 2 - Julie Bennett, Diana Burton, Nicola Lambie, Monique Nasca, Kate Crooks, Megan Corfield, Jennifer Gibons & Ashlee Scougall

Masters Brisbane 3 - Penny McShane

U18 Brisbane 1 – Tinesha Carey (coach)

U18 Brisbane 2 - Bailee Jackson

U18 Brisbane 3 - Sophie Pate & Ashleigh McKeon

U15 Brisbane 1 - Anastasia Long, Kara Bradley, Georgia Harris, Miesh Elmes (coach)

U15 Brisbane 2 - Lara Pyle, Alexa Nyugen, Elly Street, Ashley Foster-McGinn

U15 Brisbane 3 - Paige Houlihan

U15 Brisbane 4 - Eden Price, Eloise McKeon & Tia Jackson 

U15 Toowoomba 2 - Juliana Rossi 

U13 Brisbane 1 - Josie Burgess, Ruby Price, Vanessa Infanti, Isobel McKeon, Matilda De Silva & Poppy Lind

U13 Brisbane 2 - Georgia Beal & Leela Christie

U13 Brisbane 4 - Jordan Halliday & Madilyn Standley

U13 Brisbane Shadow - Megan Stanley

U13 Warwick - Charlie Elborne

U13 Mackay - Bianca Ryan

U13 Gladstone - Celeste Ryan

U11 Brisbane 1 - Olivia Infanti, Amy Spall & Alexia Sale

U11 Brisbane 2 - Phoebe Kessler & Mikaela McDonald

U11 Brisbane 3 - Alexandra St Clair & Ivy Kelly

U11 Brisbane 4 - Roisin Robinson, Ruby Street & Elsie Kusher

Tweed - Lily Skelson & Molly Searle


Metropolitan Teams 2021

Met East U19 - Lara Pyle

Met North U19 - Kara Bradley, Georgia Harris, Ashley Foster-McGinn, Paige Houlihan & Sophie Pate

Met North U12 - Josie Burgess, Ruby Price, Olivia Infanti, Megan Stanley, Amy Spall (shadow), Bianca Ryan (shadow)

Representative honours 2020 (Covid-19 season)

Queensland representatives

Queensland U15 Team - Georgia Harris

Queensland U18 team  - Kyra Livermore & Ella Brown 


 

Mettropolitan teams 2020

Metropolitan North U19 School Girls Team - Georgia Harris, Ashley Foster-McGinn, Kara Bradley (Shadow) & Sophie Pate (Shadow)

Met North U12 School Girls Team - Josie Burgess, Leela Christie, Matilda De Zilva, Vanessa Infanti

South Coast U19 School Girls - Kyra Livermore, Danica Kovaceivich & Jordyn Fuller

Representative Honours 2019

Queensland Representatives 

Queensland Blaze Squad - Zoe Smart & Natarlia Smith

Queensland Country team - Katie Woolstein & Sara Rogers

Queensland U18 squad 2020 - Amelia Morgan

Queensland U21 team - Zoe Smart & Tara Fitzpatrick 

Queensland Masters - Caryn Mathis , Teresa Kuss, Lyn Hill, Diana Burton, Helen Philip & Carol Bradbury

Queensland U18 Squad - Amelia Morgan

Queensland U18 team – Sara Rogers (coach)

Queensland U15 team – Amy Ryan (Coach)

Queensland U13 team - Kara Bradley, Georgia Harris & Lara Pyle (Shadow)

Queensland Primary School Girls – Lara Pyle & Kara Bradley


Brisbane Representatives

U11 Brisbane 1 - Josie Burgess, Vanessa Infanti, Emily Dowden & Isobel McKeon

U11 Brisbane 2 - Leela Christie & Caitlain Burton (Coach)  

U11 Brisbane 3 - Mackenzie Dowden

U11 Brisbane 4 - Jordan Halliday, Mackenzie Dowden & Mia Waters

U13 Brisbane 1 - Lara Pyle, Kara Bradley, Georgia Harris 

U13 Brisbane 2 - Amy Cutmore & Holly Neville 

U13 Brisbane 3 - Elly Street, Tia Jackson, Freya Christie & Lara Ferguson 

U13 Brisbane 4 - Bonnie Siggins 

U15 Brisbane 3 - Sophie Pate 

U15 Brisbane 4 - Bailee Jackson & Lily McMahon

U18 Brisbane 1 – Sara Rogers (coach) & Sevella Agnew

U18 Brisbane 2 - Amelia Morgan

U18 Brisbane 3 - Emelia Pyle & Liana Crismani

Masters Brisbane 1 – Helen Philip & Janna Carcary

Masters Brisbane 2 – Melinda Allen, Diana Burton, Teresa Kuss, Monique Nasca, Caryn Mathis, Kim Markwell

Masters Brisbane 3 – Jennifer Gibbons & Kate Crooks

Junior Representative Honours 2018

Queensland Representativies 

Lara Pyle - Queensland Primary School Girls

Hannah Tunney - Queensland Shadow U13'S


Met North School Sport

Elizabeth Harnesss - Met North U19yrs

Lara Pyle - Met North U12yrs

Holly Neville - Met North u12yrs


Brisbane Representatives

Caitlin Wallace, Hannah Tunney, Bailee Jackson, Bonnie Siggins, Brianna Higgins - U13's

Elizabeth Harness, Emelia Pyle, Liana Crisami - U18's

Vanessa Infanti, Lara Ferguson, Lara Pyle, Freya Christie, Leela Christie, Tia Jackson - U11's

Georgie Houghton & Sophie Pate  - U15's


Upcoming
THA Development Weekend
Toowoomba
Junior Turf Development
Burringbar Park
QLD U15 & U18 training
Burringbar Park, Chermside
Junior & Senior Turf training
Burringbar Park, Chermside
Junior Turf Trials
Burringbar Park, Chermside
Entire Calendar...
Diamond Exclusive Sponsors
Bradnams Windows & Doors
Platinum Sponsors
Westpac Banking Corporation
Gold Sponsors
Seaway AgenciesPhone +61 (0)7 3029 31